...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 S65 AMG e S63 AMG zyrtarisht

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: S65 AMG e S63 AMG zyrtarisht   Tue Apr 21, 2009 8:10 pmKanë arritur edhe zyrtarisht fotografitë dhe detajet e limuzinave të ridizajnuara sportive – Mercedes S65 AMG e S63 AMG.

Ndryshimet vizuale janë diskrete, si edhe tek modelet standarde dhe ato dallohen nga maska e re e ftohësit me pjesën e poshtme më të theksuar, mbrojtës tjerë, retrovizorë dhe drita LED. Ndryshime të vogla vërehen edhe në kabinë (timoni i ri sportiv).

Sa i përket motorizimit, ai mbetet i njëjti - S63 AMG me motorin 6.2-litërsh V8 edhe më tutje ka 525 KF dhe 630 Nm, derisa S65 AMG me motorin V12 prej 6.0 litrash 612 KF dhe 1.000 Nm (të kufizuar në mënyrë elektronike).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
S65 AMG e S63 AMG zyrtarisht
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Qendra E Forumit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: