...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Çip i memories prej 32 gigabajt

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Çip i memories prej 32 gigabajt   Fri Jun 26, 2009 8:19 pmKompania koreane ka prodhuar pllakën DD3 të memories të dedikuar për integrim në kompjuterët që shërbejnë si serverë, kapaciteti i së cilës është 32 gigabajt.

Samsung ka premtuar se do të prodhojë modulin e kapacitetit prej 32 gigabajt në muajin janar të këtij viti kur kishte prodhuar modulin e saj të parë 50 nm DDR3 prej katër gigabajt. Moduli i memories është i dedikuar për integrim në serverë dhe tani për tani nuk ekziston versioni për kompjuterë personalë.

Tensioni i punës së modulit është 1.35 volt, që është më pak se ata standard prej 1.5, mirëpo Samsung pohon se ka arritur të arrij 20 për qind më shumë depërtueshmëri nga memoriet tjera DDR3.

Ende nuk është bërë i njohur çmimi i këtij produkti, por është e sigurt që do të jetë i lartë.

www.samsung.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Çip i memories prej 32 gigabajt
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: