...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vjen Saab 9-4X

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Vjen Saab 9-4X   Fri Jun 26, 2009 8:26 pmPërkundër kohëve turbulente, Saab 9-4X vjen me kohë.

Ndarja e markës Saab nga General Motors dhe kalimi në duart e kompanisë Koenigsegg, me gjasë, nuk do të ketë ndikim negativ në lansimin e modeleve të ardhshme, në mesin e të cilëve është edhe ai 9-4X.

Ky automjet në masë të madhe ndanë mekanikën me atë Cadillac SRX që është paraqitur kohë më parë, derisa do të prodhohet në fabrikën e njëjtë të “General Motors” në Meksikë.Shumë njerëz kanë menduar se ky projekt ishte pezulluar, por tani është e sigurt do të del në shitje gjatë vitit të ardhshëm, si zëvendësim për të pasuksesshmin 9-7X. Saab 9-4X sipas dimensioneve është i ngjashëm me BMW-në X5, por me çmim bie në kategorinë e BMW-së X3.

Nga motorët fillimisht do të ketë një motor me benzinë V6 prej 284 KF dhe një me naftë prej 250 KF.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Vjen Saab 9-4X
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: