...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tremujor i shkëlqyeshëm për kompaninë RIM

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Tremujor i shkëlqyeshëm për kompaninë RIM   Fri Jun 26, 2009 8:26 pmKompania Research In Motion (RIM) në tremujorin e parë ka shitur 7.8 milionë pajisje BlackBerry duke realizuar të hyra prej 3.42 miliardë dollarësh amerikanë.

Krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, të hyrat janë rritur për 52%. Nëse largohen shpenzimet e ndryshme të jashtëzakonshme, fitimi i pastër i kompanisë ka qenë 564.4 milionë dollarë.

Në tremujorin në vijim i cili është shënuar me konkurrencë të fortë pas paraqitjes së pajisjeve Palm Pre e iPhone 3G S, RIM pret të hyra në mes të 3.45 e 3.7 miliardë dollarësh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Tremujor i shkëlqyeshëm për kompaninë RIM
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: