...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shitet Bugatti Veyron #001

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Shitet Bugatti Veyron #001   Fri Jun 26, 2009 8:27 pmNë një sallon të automjeteve në Beverly Hills shitet Veyroni i parë i prodhuar. Sa e ka çmimin? E po, nëse pyesni, a e dini si thonë: "nuk i keni aq para sa duhet". Në fakt, shitësi për të kërkon 2.399 milionë dollarë, apo me para tona 1.72 milionë euro dhe gjoja ka vetëm 640 kilometra të kaluara.

Duke marrë parasysh se për një Veyron të ri duhet të ndahen rreth një milionë euro, pronari qartazi dëshiron të fitojë bukur majmë. Po të mos kjo farë krize ai do t’ia vendoste çmimin edhe më të lartë për modelin e parë të 300 të modeleve të para të prodhuara. Në fakt, aq edhe është kufizuar seria kupe e Veyronit.

Sa për rikujtim, Veyron futet në lëvizje nga motori 8.0 W16 me katër turbo-mbushës me 1001 kuaj fuqi dhe ka momentin më të madh të rrotullimit prej 1250 Nm. Shpejtësinë deri në 100 kilometra në orë ky automjet e arrin 2.5 sekonda, derisa atë maksimale e ka 407 kilometra në orë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Shitet Bugatti Veyron #001
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: