...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Google Voice në fazën eksperimentale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Google Voice në fazën eksperimentale   Fri Jun 26, 2009 8:28 pmGoogle nuk ka të ndalur! Kompania është duke përgatitur një shërbimin telefonik i cili së shpejti do të duhej të filloi punën, e tani për tani janë në vijim testimet eksperimentale.

Sipas raportimit nga faqja teknologjike ArsTechnica, Google deri më tani i ka grumbulluar mbi një milion numra telefonik, tani për tani vetëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në përgatitje të lansimit publik të shërbimit të vet ri të telefonisë IP, atij Google Voice.

Shërbimi aktualisht gjendet në fazën e mbyllur eksperimentale, derisa bëhet fjalë për një teknologji të cilën Google e ka bërë për vete me blerjen e kompanisë GrandCentral para dy vitesh. GoogleVoice përdorë vetëm një numër telefonik i cili mund të transferojë thirrjet në telefonat e tyre ekzistues. Ka të integruar postën me zë të cilës mund t’i qaset me anë të telefonit apo internetit, derisa mund të ruaj edhe porositë audio siç është Gmail.

Shërbimi ofron edhe mundësinë e transkriptimit të porosive, kthimit të bisedës në tekst, tani për tani vetëm në gjuhën angleze. Në këtë mënyrë porositë mund të kërkohen sikur çdo përmbajtje tjetër tekstuale dhe të përcillen si tekst në çfarëdo adrese të e-mailit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Google Voice në fazën eksperimentale
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: