...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Netbook për afaristë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Netbook për afaristë   Fri Jun 26, 2009 8:30 pmHP Mini 5101 me konstruksion dhe përpunim të fortë, dizajn konservativ dhe autonomi të mirë ka në shënjestër klientët afarist.

Nebtooku Mini 5101 i kompanisë Hewlett-Packard është i dedikuar për përdoruesit diç më serioz dhe klientelën
afariste. Në kuadër të kësaj vijnë shtëpizat e përpunuara nga alumini i lëmuar dhe magnezi dhe tastiera (95 për qind e madhësisë së plotë) me shtresë të veçantë DuraKeys të HP-së, i cili siguron rezistencë 50 për qind më të madhe në shpenzimin e tasteve.

Kompjuteri niset nga procesori Atom i kompanisë Intel, derisa blerësit mund të zgjedhin në mes të disqeve klasike me rrotullime prej 7.200 rpm apo kapacitet të SSD-së prej 80 apo 128 GB. Ekrani me diagonale prej 10.1 inç mund të gjendet në rezolucionet WSVGA (1024 x 600 piksela) apo HD (1366 x 768 piksela), mundësitë e rrjeteve klasike, modemi broadband opsional, Bluetooth 2.0 dhe kamera e uebit prej 2-megapikselash.

Në mënyrë standarde Mini 5101 vjen me bateri me katër qeli, derisa bateria më e madhe prej gjashtë qelish ofron autonomi prej tetë orësh. Çmimet fillojnë prej 499 dollarë e lartë, derisa shitja fillon në fund të muajit korrik.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Netbook për afaristë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: