...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Milioni i parë për Palm

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Milioni i parë për Palm   Fri Jun 26, 2009 8:36 pmTë dhënat jozyrtare flasin për një milion shkarkime të aplikacioneve në dyqanin online të Palm, App Catalog, në 18 ditët e para të shitjes.

Nuk ka kaluar as një javë nga 666.511 shkarkimet e deklaruara në aplikacionin App Catalogue të kompanisë Palm, derisa kjo e fundit mund të festojë edhe shkarkimin e një miliontë. Mirëpo, këto të dhëna nuk janë zyrtare nga Palm por nga shtëpia analitike Medialets, e cila vlerëson se për milionin e parë meritorë janë rreth 150.000 përdorues të celularit Palm Pre.

Sipas informatave të tyre, Palm këtë shifër e ka arritur për vetëm 18 ditë, sa edhe është kjo pajisje zyrtarisht është në shitje.

Palm qysh ditën e parë ka arritur të shes 50.000 pajisje, derisa në të njëjtën kohë përdoruesit kanë shkarkuar 100.000 aplikacione. Mirëpo edhe më tutje mbetet problem oferta e varfër prej gjithsej 30 programesh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Milioni i parë për Palm
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: