...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Microsoft publikon çmimet e Windows 7

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Microsoft publikon çmimet e Windows 7   Fri Jun 26, 2009 8:37 pmMicrosoft ka bërë publike çmimet e sistemit të ri operativ Windows i cili në treg vjen gjatë muajit tetor; blerësit në SHBA kanë të drejtë në lirim nëse kopjen e tyre e porosisin qysh tani, mirëpo e njëjta gjë nuk vlen edhe për në Evropë.

Windows 7 vjen në tri versione: Windows 7 Home Premium, Professional e Ultimate, derisa çmimet e plota janë 199.99, 299.99, respektivisht 319.99 dollarë. Nëse vetëm dëshironi të përditësoni sistemin tuaj Vista apo Windows XP, do të duhet të ndani 119.99, 199.99 respektivisht 219.99 dollarë amerikanë.

Është interesante se në Evropë nuk ekziston opsioni i para-porositjes, i cili në SHBA sjell lirim të madh të versioneve Home e Professional, ku do të kushtojnë 49.99 e 99.99 dollarë.

Microsoft pohon se kjo ndodhë për shkak të rregullativës evropiane, mirëpo me gjasë është për një “hakmarrje” të vogël për shkak të problemeve të mëdha që kjo rregullativë u ka sjellë. Në mes tjerash, Microsoft i ka paguar disa dënime bukur të majme për mosrespektimin e konkurrencës së ndershme, derisa Windows 7 në Evropë do të vjen pa shfletuesin e internetit.

www.microsoft.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Microsoft publikon çmimet e Windows 7
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: