...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Asus e Disney krijojnë laptopin për fëmijë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Asus e Disney krijojnë laptopin për fëmijë   Fri Jun 26, 2009 8:40 pmProdhuesi tajvanez i kompjuterëve Asus dhe kompania amerikane “Disney” gjatë kësaj vere do të fillojnë shpërndarjen e laptopëve miniatural të dedikuar për fëmijët në mes gjashtë e 12 vjeç.

Kompjuteri “Disney Netpal" do të shitet në ngjyrë rozë dhe të kaltër dhe do të jetë i përshtatur për shikimin e dhjetëra filmave të animuar siç janë Wall-E, Toy Story apo Cars.

Kompjuteri ka ekran prej 8.9 inçësh, si dhe procesorin Atom N270 nga kompania Intel me një gigabajt memorie flash, kamerë uebi prej 0.3 megapiksela dhe tri qasje USB.

Në Shtetet e Bashkuara ai do të shitet në dy modele: me memorien për ruajtjen e dhënave SSD prej 16 gigabajt dhe peshë prej 990 gramë, derisa modeli i dytë do të ketë disk klasik prej 160 gigabajt dhe peshë prej 1.17 kilogramë.

Netpal do të funksionojë me sistemin operativ Windows XP të kompanisë Microsoft në të cilin janë parainstaluar një numër i madh i mekanizmave me të cilët prindërit do të kanë mundësi të kontrollojnë shfrytëzimin e kompjuterit nga fëmijët e tyre.

Çmimi i kompjuterit do të jetë 350 dollarë amerikanë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Asus e Disney krijojnë laptopin për fëmijë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Qendra E Forumit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: