...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Wimbledon: Safina me vështirësi në çerekfinale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Wimbledon: Safina me vështirësi në çerekfinale   Tue Jun 30, 2009 6:37 pm

Numri një i botës, Dinara Safina, është kualifikuar për në çerekfinale të Wimbledonit, megjithëse mposhti me ca vështirësi ish-kampionen Amelie Mauresmo.

Rusja u rikthye nga një set disavantazh, për të fituar dy setet e radhës ndaj francezes (4-6, 6-3, 6-4). Safina do të takohet me gjermanen Sabine Lisicki, që mposhti danezen Caroline Wozniacki (6-4, 6-4).

Edhe rusja tjetër, kampionia olimpike Elena Dementieva po ashtu ka siguruar vend për në çerekfinale, duke mposhtur bashkëvendësen Elena Vesnina në dy sete (6-1, 6-3). Ajo do të takohet me italianen Francesca Schiavone, e cila mposhti francezen Virginie Razzano (6-2, 7-6).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Wimbledon: Safina me vështirësi në çerekfinale
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: