...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rritet shitja e kompjuterëve Mac

Shko poshtë 
AutoriMesazh
bleendo.x
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 81
Join date : 05/07/2009

MesazhTitulli: Rritet shitja e kompjuterëve Mac   Sun Jul 05, 2009 8:46 pmNë muajin maj në aspekt global janë rritur dërgesat e kompjuterëve krahasuar me një muaj më parë, derisa suksesin më të madh e ka shënuar kompania Apple.
Tregu global i kompjuterëve tregon shenja përmirësimi, së paku kështu pohon Kathryn Hubert nga shtëpia analitike “Morgan Stanley”. Shitjet e kompjuterëve personalë janë rritur për një për qind në maj (krahasuar me prill), derisa sipas informatave të Hubert, kompania Apple ka më së shumti arsye për të festuar.

Kompania në muajin maj ka shituar 25 për qind më shumë kompjuterë Mac në maj krahasuar me muajin paraprak, derisa vlerësimet për tremujorin e tretë raportojnë për 2.5 milionë Mac të shitur.

Apple në tremujorin e dytë ka shitur 2.2 milionë kompjuterë, që ka qenë për tre për qind më pak sesa në periudhën e njëjtë të vitit të kaluar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.blendos.albanianforum.net
 
Rritet shitja e kompjuterëve Mac
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Qendra E Forumit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: