...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Federer kampion i gjashtëfishtë i Wimbledonit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
bleendo.x
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 81
Join date : 05/07/2009

MesazhTitulli: Federer kampion i gjashtëfishtë i Wimbledonit   Mon Jul 06, 2009 9:59 am

Në një përballje mjaft të vështirë Roger Federer ka arritur të mposhtë në pesë sete (5-7, 7-6, 7-6, 3-6, 16-14) finalistin tjetër Andy Roddick në finalen e sotme të Wimbledonit të zhvilluar në fushën Centre Court të Londrës, duke tejkaluar edhe rekordin e Pete Sampras për numrin e Grand Slameve të fituara.
Ndeshja filloi në favor të amerikanit i cili fitoi setin e parë me 7-5, por në dy setet e radhës zvicerani u tregua më i qëndrueshëm dhe arriti t’i fitojë të dyja në tie-break. Seti i katërt i takoi plotësisht amerikanit, që ishte edhe më i lehti i ndeshjes (6-3).

Se dy finalistët ishin në një formë të shkëlqyeshme dhe të ekuilibruar tregoi edhe seti i fundit, kur u luajtër 30 game dhe të cilin Roger Federer e fitoi me shumë vështirësi (16-14), pas një beteje epike.

Ky është titulli i gjashtë nga shtatë finalet në Wimbledon për Roger Federer, dhe i 15-ti Grand Slam në karrierën e tij. Më herët Federer kishte 14 tituj të mëdhenj, dhe ishte baraz me legjendën Pete Sampras.

Federer ishte finalist edhe në vitin e kaluar, kur u mposht nga numri një i botës, Rafael Nadal, i cili këtë herë nuk ishte pjesë e turneut për shkak të lëndimit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.blendos.albanianforum.net
 
Federer kampion i gjashtëfishtë i Wimbledonit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: