...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Granata me speca të djegës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Granata me speca të djegës   Tue Jul 07, 2009 9:13 amForcat indiane të sigurisë së shpejti do të munden që në demonstrues të hedhin granata të mbushura me pluhur të specave të djegës në vend se t’i gjuajnë ata me gaz lotsjellës apo me ndonjë shpërthyes tjetër, ka paralajmëruar të premten një zyrtar qeveritar i vendit.

"Pluhuri i specit të djegës në granata përkohësisht do të paaftësojë njerëzit, por nuk do t’i mbys", ka thënë për agjencinë e lajmeve France Press Suranjan Pal nga ministria indiane e mbrojtjes.

Ekspertët ushtarakë kanë precizuar se specat e vegjël të djegës kanë prejardhje nga shteti indian Nagaland dhe se janë 1.000 herë më të djegës sesa specat e zakonshëm të djegës të cilët përdoren për përgatitjen e ushqimeve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Granata me speca të djegës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: