...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nëntëvjeçarja si në shaka dizajnon faqe interneti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Nëntëvjeçarja si në shaka dizajnon faqe interneti   Tue Jul 07, 2009 9:17 amVajza e vogël gjeniale nga India faqen e parë të internetit e ka dizajnuar kur i ka pasur vetëm tetë vjet. Pas kësaj nuk ka mundur të ndalet. Për punën e saj tanimë ka pranuar 26 shpërblime.

Kur i kishte vetëm tetë vjet, tani nëntëvjeçarja indiane Sreelakshmi Suresh, kishte dizajnuar faqen zyrtare të internetit të shkollës së saj. Një vit më pas vajza e vogël është bërë drejtoresha më e re ekzekutive e ndonjë kompanie teknologjike në botë.

Vajza thotë se dizajnimi i faqeve të internetit për të është “pasion dhe diçka që i është dedikuar tërësisht”.

Sreelakshmi është anëtarja më e re e Shoqatës amerikane të dizajnerëve të internetit. Në dhomën e saj tanimë gjenden 26 shpërblime të ndryshme botërore.

“Shkolla jonë është e bekuar të ketë një vajzë kaq të arritur si kjo në bankat e saj”, ka thënë drejtori i shkollës në të cilën diva e internetit vijon mësimet. Talentin e vajzës e cila ka dizajnuar mbi 10 faqe të internetit e kanë njohur edhe kompanitë e mëdha të teknologjisë së informacionit.

“Qëkur kam qenë e vogël më kanë zgjuar interesimin kompjuteri dhe interneti. Babai im është dizajnues i internetit prandaj ai m’i ka treguar bazat e dizajnit që për mua ka qenë shumë interesante”, ka thënë gjenialja e vogël.

Këmbëngulja, dituria dhe vullneti i kanë sjellë asaj edhe titullin e dizajnueses më të re të internetit në botë. Fama nuk i ka sjellë ngarkesa as çmuarje të tepërt të vetvetes. Veten e mban si një vajzë të zakonshme e cila është e barabartë me të gjithë shoqërinë e saj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Nëntëvjeçarja si në shaka dizajnon faqe interneti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: