...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Artistja hulumton prapanicat femërore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Artistja hulumton prapanicat femërore   Tue Jul 07, 2009 9:17 amNjë artiste e njohur nga Uellsi ka fituar 33.000 dollarë për të krijuar kallëpe gipsi të prapanicave të femrave në mënyrë që të hulumtoj qëndrimet e kulturave të ndryshme ndaj formave të trupit femëror.

Sue Williams nga Swanse në Uells do të përdorë paratë të cilat i ka pranuar nga Këshilli artistik i Uellsit për të përpunuar një varg kallëpesh gipsi të prapanicave të femrave, duke filluar nga ajo e saj. Qëllimi i projektit të saj është të hulumtojë fetishizmin e racave të ndryshme, nga ato afrikane deri tek shoqëritë evropiane.

“Projekti merret me problemin e prapanicës, çfarë është statusi i saj në kulturën bashkëkohore dhe çfarë është qëndrimi i përgjithshëm i meshkujve. Sa për shembull, është e qartë se në fiset afrikane ajo ka status pothuajse të shenjtë”, ka thënë artistja Sue.

Emma Geliot nga Këshilli i cili sponsorizon hulumtimin e prapanicave ka thënë se njerëzit kryesisht janë skeptikë dhe mendojnë se bëhet fjalë për një projekt të marrë, por anëtarët e Këshillit vlerësojnë se poenta është shumë serioze dhe interesante.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Artistja hulumton prapanicat femërore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: