...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mjekët suedezë sterilizojnë pacientin e gabuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Mjekët suedezë sterilizojnë pacientin e gabuar   Tue Jul 07, 2009 9:23 amNjë klinikë nga qyteti Västerås në Suedinë qendrore është paditur për sterilizimin e pacientit të gabuar.

Sipas të dhënave nga padia e ngritur në Bordin kombëtar për shëndetësi dhe mirëqenie, pacientit i cili më 22 qershor ka ardhur për të bërë biopsinë e prostatës gabimisht i është vazektomia. Ndryshe, sterilizimi tek meshkujt apo vazektomia është një intervenim që i mbyll tubat mashkullore që bartin spermatozoidet në organin gjenital mashkullor.

Në fakt, mjekët kanë “harruar” të vërtetojnë identitetin e pacientit dhe kanë kryer vazektominë e cila ka qenë e caktuar të kryhet në pacientin i cili dashur të operohet më 23 qershor.

Ende nuk dihet se çfarë sanksionesh do të pasojnë për klinikën dhe mjekët të cilët e kanë kryer operacionin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Mjekët suedezë sterilizojnë pacientin e gabuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: