...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ndeshet me plakun hundëlesh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Ndeshet me plakun hundëlesh   Tue Jul 07, 2009 9:25 amKur 23-vjeçari Gregory McCallum ka hyrë me dhunë në shtëpinë e fqinjit, 72-vjeçarit Frank Corti, me qëllim që me thikë ta zgjidh zënkën afatgjate të cilën ata dy e kishin në mes veti, nuk e kanë befasuar pak dy kroshe të cilat ia ka dhënë fytyrës plaku.
Corti, në fakt, ish kampioni junior i boksit, duket se nuk ende nuk i ka harruat lëvizjet e vjetra prandaj i riu McCallum pas ndeshjes me pensionistin e fuqishëm është dukur “sikur ta kishte shkel kerri”.

Plaku ishte në shtëpi me gruan e tij kur e ka sulmuar McCallum. Corti i ka shpëtuar lëvizjes me thikë dhe me ka reaguar shpejt me dy kroshe të cilat sulmuesit të ri i kanë shkaktuar lëndime të rënda në buzë e sy. Skena e ngjarjes është dukur si “vend i vrasjes” është thënë në gjykim.

I tërë incidenti ka ndodhur në gusht të vitit të kaluar, e arsyeja, siç ndodh shpesh, ka qenë zënka për një kohë të gjatë rreth zhurmës. McCallum ka pasur qejf të bëj ndeja me miqtë e tij, derisa fqinjëve të tij nga qyteza Botely afër Oxfordit kjo gjë nuk u ka pëlqyer.Me një rast, respektivisht më 18 gusht 2008, Corti kishte lajmëruar policinë të cilët e kishin ndalur ndejën. McCallum e kishte sulmuar të nesërmen në mëngjes.

McCallum ka qenë “i dehur xurxull”, është arsyetuar avokati i tij, dhe sipas tij ai kishte marrë thikën në kërkim të parave dhe stolive.

Edhe pse i riu është arsyetuar duke thënë se nuk i kujtohet tërë incidenti, ai është gjykuar me katër vjet e gjysmë burg, derisa gjykatësi e ka porositur se “çfarë e ka lyp, e ka gjet".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ndeshet me plakun hundëlesh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: