...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vogëlushi i sëmurë nga zemra, jeton falë viagrës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Vogëlushi i sëmurë nga zemra, jeton falë viagrës   Tue Jul 07, 2009 9:28 amVogëlushi, Alfie Oliver, që është vetëm një vjeç, ka lindur në korrikun e vitit që shkoi me një keqformim në zemër.

Për këtë, ai ka nevojë të vazhdueshme për trajtime mjekësore, për të mbijetuar: ia detyron veçanërisht jetën e tij, një ilaçi shumë të veçantë. Derisa zemra e tij nuk vuan dhe qarkullimi nuk ka probleme, Alfie duhet të marrë gjashtë doza viagrash në ditë.
Ngjarja e publikuar nga tabloidët britanikë, duket si e pamundur, por është krejt e vërtetë.

Fëmija iu nënshtrua operacionit të parë kur ishte vetëm 16-ditësh: më pas, kur mbushi 4 muaj, mjekët thanë se do të mbijetonte maksimumi dhe disa javë. Falë dozave të përditshme të ilaçeve kundër impotencës, Alfie është ende gjallë dhe gëzon shëndet të mirë, transmeton Shekulli.

Prindërit Tracey dhe Rob, e dinë që kjo nuk mund të zgjasë shumë: pas 2 javësh do festojë datëlindjen e tij të parë, madje ka mësuar dhe të ecë.

"Mund të ketë nevojë për një transplantim zemre dhe mushkërish", kanë thënë mjekët.

"U shokuam kur mjekët na thanë që duhet të merrte viagra çdo ditë", ka thënë nëna, Tracey, nuk mendonim se pikërisht ajo do të ishte shpëtimi i tij. Kur ua tregonim njerëzve, ata qeshnin. Por është e vërtetë: viagra ka shpëtuar luftëtarin tim të vogël".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Vogëlushi i sëmurë nga zemra, jeton falë viagrës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: