...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ukrainasit dëshirojnë të ndryshojnë emrin e fshatit në Jackson

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Ukrainasit dëshirojnë të ndryshojnë emrin e fshatit në Jackson   Tue Jul 07, 2009 9:30 amBanorët e fshatit Oktjebrskoje, vendit të tyre dëshirojnë të ia ndryshojnë emrin dhe ta emërojnë atë sipas mbretit të ndjerë të muzikës pop Michael Jackson.

Deputeti në parlamentin rajonal Oleg Kislicin u ka deklaruar gazetarëve se i janë drejtuar fshatarët e Oktjebrskojes, nga jugperëndimi i Ukrainës, dhe i kanë rekomanduar që fshati të riemërohet në Jackson.

“Në fshat ka shumë adhurues të Michael Jacksonit dhe dëshirojnë ta bëjnë të pavdekshëm”, ka thënë Kislicin, duke shtuar se nuk ka asgjë kundër një ndryshimi të tillë.

“Dëshirojnë t’i ndërtojnë një shtëpi përkujtimi dhe të mbajnë pllakat e tij në të. Ky është një rajon shumë depresiv, të gjitha fabrikat janë mbyllur. Ata shpresojnë se do të sjellin pak lumturi dhe do të tërheqin turistët”, ka shtuar ai.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ukrainasit dëshirojnë të ndryshojnë emrin e fshatit në Jackson
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: