...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Prishtinë - Piu tre gota Birrë Peje dhe fitoi 150 euro

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Prishtinë - Piu tre gota Birrë Peje dhe fitoi 150 euro   Tue Jul 07, 2009 9:33 amZgjim Arifi, një i ri nga Prishtina, ka pirë tre gota me gjysmë litri Birrë Peje për më pak se dy minuta dhe përveç argëtimit ka fituar edhe 150 euro, në një ngjarje të zhvilluar sot (e diel) në pishinën e Gërmisë në Prishtinë.
Ngjarja vjetore që organizohet nga SoundVision ka nxjerr para publikut nga tre garues të cilët kanë pirë Birrë Peje, kanë ngrënë hamburgerë nga Gizzi Grill dhe kanë ngrënë pjepër vendorë, dhe më të ‘zotët’ kanë futur nga 150 euro në xhepin e tyre.

Zgjimi ka qenë ‘mbreti’ i kësaj ngjarje duke pirë 1.5 litra birrë për 1 minutë e 55 sekonda, në garën e parë që kërkonte pirësin më të shpejtë të Birrës së Pejës.

Bardhi han tre hamburgerë për tre minuta

Në garën e dytë, tre konkurruesve tjerë iu ofruan nga pesë hamburgerë të përgatitur nga Gizzi, të cilët garuan se cilido të hajë më shumë brenda tre minutave.

Bardhi hëngri po thuajse tre hamburgerë për tre minuta, duke u shpallur fituesi i kësaj gare dhe duke fituar po ashtu 150 euro.

Dritoni shijon gjysmë shalqiri për tre minuta

Në rundin e fundit tre garues të tjerë hëngrën shalqi dhe 150 eurot tjera shkuan për Dritonin, i cili hëngri më shumë gjysmën e shalqirit për tre minuta.

E vetmja femër që garoi ishte Majlinda e cila për pak sa nuk fitoi duke ngrënë gjysmë e shalqirit.

Publiku në Pishinën e Gërmisë më pas a mundur të argëtohet edhe me muzikën që kanë ofruar DJ M.I.M dhe DJ FLOW. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Prishtinë - Piu tre gota Birrë Peje dhe fitoi 150 euro
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: