...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Finlandezët kampionë botërorë në bartjen e grave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Finlandezët kampionë botërorë në bartjen e grave   Tue Jul 07, 2009 9:33 amNjë çift finlandez ka mundur konkurrencën në terrenin e vet dhe ka fituar në Kampionatin e sivjetmë në bartjen e grave i cili në Finlandë këtë vit është organizuar për të 14-tën herë me radhë.

Qyteti Sonkajarvi në lindje të Finlandës ka qenë nikoqir i kampionatit të sivjetmë. Në mesin e 35 çifteve nga pjesë të ndryshme të botës, përfshirë Japoninë, Australinë e Irlandën, ka fituar çifti vendas, ai finlandez.

Shpërblimi kryesor i kampionatit është po aq litra birrë sa është e rëndë gruaja. Edhe pse fituesi ka deklaruar se është marrë me sporte të ndryshme, por se ky është më i vështiri, terrenin përplot me pengesa e kanë kaluar për diç më gjatë se një minutë.

Bartja e grave nuk është gara e vetme bizare e cila çdo vit mbahet në Finlandë. Finlandezët janë nikoqirë edhe të Kampionatit botërorë të futbollit në baltë, garës së hedhjes së celularëve dhe Kampionatit botëror të qëndrimit në saunë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Finlandezët kampionë botërorë në bartjen e grave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: