...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lyhet me benzinë dhe vrapon 80 metra për rekord

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Lyhet me benzinë dhe vrapon 80 metra për rekord   Tue Jul 07, 2009 9:34 amNjë vëlla medicinal skocez ka thyer rekordin botëror duke vrapuar 80 metra në zjarr. Këtë rekord bizar ai kishte tentuar ta thyente edhe më herët por kishte rënë përtokë 12 metra para cakut.

Skocezi Keith Malcolm nga Aberdeen është lyer me benzinë para se të ndizej dhe ka vrapuar 80 metra në panairin e bujqësisë Alton & North East Hampshire.

Për të thyer rekordin e vjetër, i cili ka qenë 70 metra, kaskaderi amator ka bartur tetë shtresa të rrobave mbrojtëse, përfshirë edhe katër shtresa të rrobave rezistuese ndaj zjarrit si dhe xhaketë të cilat i bartin ata nga Formula 1. Në të njëjtën kohë ai bartte tri helmeta. Është lyer me xhel mbrojtës për të mos u lënduar nga zjarri, i cili ka arritur deri në 1.000 gradë celsius.

Ekipi i zjarrfikësve nga Hampshire është përkujdesur për vëllain medicinal. Paratë e grumbulluara me orvatjen e tij do të shkojnë për hulumtimin e sëmundjes së kancerit.

“Ka qenë e përsosur! Kam vrapuar për 17 sekonda rresht. Në fund të vrapit shumë pak mbeti nga xhaketa që kisha në trup”, ka thënë rekorderi.

Malcolm kishte filluar të merret me këtë hobi bizar vitin e kaluar. Tentimi i mëhershëm i thyerjes së rekordit i kishte dështuar pasi që ishte rrëzuar 12 metra para cakut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Lyhet me benzinë dhe vrapon 80 metra për rekord
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: