...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Evakuojnë kopshtin zoologjik për shkak të ikjes së 30 shimpanzeve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Evakuojnë kopshtin zoologjik për shkak të ikjes së 30 shimpanzeve   Tue Jul 07, 2009 9:36 amGati pesë mijë njerëz janë evakuuar të dielën nga kopshti zoologjik afër Liverpulit, pasi që 30 shimpanze kanë ikur nga kafazet e tyre. Kafshët kishin ikur nga “Ishulli i shimpanzeve” dhe kishin shkuar deri tek hapësira ku rojat u përgatisin atyre ushqimin, njoftojnë mediat.

Në kryengritjen e vogël të majmunëve nuk është dëmtuar asnjë nga vizitorët, derisa drejtoria e kopshtit zoologjik u ka kërkuar atyre falje dhe u ka ofruar kthimin e parave.

Shimpanzetë nuk kanë qenë në hapësirën ku do të mund të vinin në kontakt me njerëzit, por evakuimi është kryer si pjesë e masave të sigurisë.

Aktualisht po hetohet se si shimpanzetë kanë arritur deri në kuzhinë, derisa supozohet se ato janë nxitur nga era e bananeve.

“Ka qenë si një lloj ndeje e shimpanzeve ... gjithsesi janë kënaqur në atë dhomë”, ka thënë njëri prej rojeve të kopshtit zoologjik.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Evakuojnë kopshtin zoologjik për shkak të ikjes së 30 shimpanzeve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: