...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 java Script te t`thjeshta

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: java Script te t`thjeshta   Tue Jul 07, 2009 9:50 am

Per Me Kriju AlertBox :

Kodi HTML:
<html>
<head>
<script type="text/javascript">
function disp_alert()
{
alert("Pershendetje! - Tutorial By #c0nnect !")
}
</script>
</head>
<body>

<input type="button" onclick="disp_alert()" value="Shfaq Alert Box" />

</body>
</html>

Per me kriju nje ConfirmBox :


Kodi HTML:
<head>
<script type="text/javascript">
function disp_confirm()
{
var r=confirm("Ndrydhni Nje Button")
if (r==true)
{
document.write("Ti shtype OK. #c0nnect")
}
else
{
document.write("Ti shtype Cancel! #c0nnect")
}
}
</script>
</head>
<body>

<input type="button" onclick="disp_confirm()" value="Shfaq Boxin e Konfirmimit" />

</body>
</html>

Per me kriju nje PromtBoxKodi HTML:
<html>
<head>
<script type="text/javascript">
function disp_prompt()
{
var name=prompt("Ju lutem shkruani emrin tuaj :","#c0nnect - kHg")
if (name!=null && name!="")
{
document.write("Pershendetje " + name + "! Si jeni sot ?")
}
}
</script>
</head>
<body>

<input type="button" onclick="disp_prompt()" value="Shfaq Promt Boxin" />

</body>
</html>
Qysh me qit Orën ne Website


Kodi HTML:
<html>
<head>
<script type="text/javascript">
function startTime()
{
var today=new Date()
var h=today.getHours()
var m=today.getMinutes()
var s=today.getSeconds()
// add a zero in front of numbers<10
m=checkTime(m)
s=checkTime(s)
document.getElementById('txt').innerHTML=h+":"+m+":"+s
t=setTimeout('startTime()',500)
}

function checkTime(i)
{
if (i<10)
{i="0" + i}
return i
}
</script>
</head>

<body onload="startTime()">
<div id="txt"></div>
</body>
</html>

More Tutorials Comming .....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
java Script te t`thjeshta
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Design & Programim :: JaVa Script-
Kërce tek: