...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kryeziu në Belgjikë për rolin në filmin "Dosja K"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Kryeziu në Belgjikë për rolin në filmin "Dosja K"   Tue Jul 07, 2009 10:44 pmFatos Kryeziu i njohur për rolin e 'Kryemadhit' në serinë kosovare televizive "Kafeneja jonë" është rikthyer në Belgjikë për të vazhduar pjesën e dytë të xhirimeve të filmit "Dosja K".

Filmi paraqet funksionimin e mafisë shqiptare në Evropë, ndërsa Kryeziu personifikon njërin ndër shqiptarët e përfshirë në rrethet e mafisë.

Në një intervistë për Flladin në KTV, Kryeziu ka thënë se për të ka qenë sfidë ndërtimi i rolit në dy gjuhë: atë flamane dhe shqipe.

Filmi është kooproduksion belgo-holandez dhe në të luajnë edhe aktorë të tjerë shqiptarë, si: Çun Lajçi, Safete Rogova, Kushtrim Sheremeti, etj.

“Dosja K” është një projekt i cili do të kushtojë rreth 5 milionë euro dhe është një film me pretendime për t’u prezantuar në festivalet më prestigjioze të filmit si ai i Kanës dhe i Berlinit. /ktv/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Kryeziu në Belgjikë për rolin në filmin "Dosja K"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: V.I.P-
Kërce tek: