...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Black Eyed Peas akuzohet për plagjiaturë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Black Eyed Peas akuzohet për plagjiaturë   Wed Jul 08, 2009 5:09 pmBlack Eyed Peas është duke u përballur me një iniciativë legale nga DJ britanik Adam Freeland, i cili ka akuzuar bendit se ka kopjuar këngët e tij.

Freeland thotë se grupi kishte shfrytëzuar ritmet e tij nga kënga “Mancry in Party All the Time”, që ishin përfshirë në albumin e fundit të grupit “The E.N.D”.

“Ok, shikoni. Dëgjojeni këngën tonë ‘Mancry’. Tani dëgjojeni grupin Black Eyed Peas, ‘Party all the time’. Çfarë m...”, ka shkruar DJ në faqen e tij në Twitter.

Edhe pse Freeland ende nuk ka marrë asnjë iniciativë legale, avokatët e dyja palëve kanë qenë në kontakte, bëjnë të ditur mediat në internet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Black Eyed Peas akuzohet për plagjiaturë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: V.I.P-
Kërce tek: