...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Polici gjen automjetin e vet të vjedhur para 20 vitesh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Polici gjen automjetin e vet të vjedhur para 20 vitesh   Wed Jul 08, 2009 5:13 pmNjë polic i cili hipi në një taksi në Nigeri u trondit kur e kuptoi se ishte ulur në automjetin e vet të cilin ia kishin vjedhur 20 vite më parë.

Polici 58-vjeçar Tony Akinwumi e njohu një të shkarravitur që e bija e tij e kishte bërë në ulësen e prapme kur hyri në taksin në Lagos.

Ai automatikisht arrestoi taksistin dhe e dërgoi në paraburgim, raporton gazeta lokale “Nigerian Tribune”.

"E dija se ishte pikërisht ai automjet. Ishte automjeti im i vetëm që kisha blerë për vete dhe e njoha menjëherë", ka thënë ai.

"Në vitin 1989, një grup hajnash më sulmoi, m’i vodhën paratë dhe ikën me automjetin tim. U çudita se si hajnat ishin aq të marrë sa që nuk kishin ndryshuar aspak pamjen e automjetit", ka shtuar ai.

Akinwumi e kishte blerë automjetin e tipit Mazda 620 në vitin 1986, dhe ai i ishte plaçkitur në gusht të vitit 1989. E bija e tij, e cila ishte trevjeçare në atë kohë, kishte shkarravitur "Ese O, Baba" (Lavdia i Qoftë Zotit) në ulëset e pasme të automjetit.

"Në atë kohë, kjo ishte kënga e preferuar e bijës time, dhe ajo e shkruante, për aq sa dinte të shkruaj atë kudo që shkonte", ka sqaruar ai.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Polici gjen automjetin e vet të vjedhur para 20 vitesh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: