...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Më në fund vjen Firefox 3.5!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Më në fund vjen Firefox 3.5!   Wed Jul 08, 2009 5:25 pmPas pritjes së zgjatur dhe disa versioneve eksperimentale, ekipi i cili punon në shfletuesin e internetit Firefox na e ka dhuruar edhe versionin e tij 3.5.

Firefoxi i ri premton punë më stabile, posaçërisht kur është në pyetje JavaScript, si dhe mbështetje për standardet më të reja të uebit, siç është HTML 5.

Në të gjendet edhe mundësia e punës private, me ç’rast Firefox nuk lë asnjë shenjë për faqet të cilat i keni vizituar, e shumë imtësira, siç është puna me tabs dhe paraqitja e faqeve të vizituara më parë (Awesome Bar), janë avancuar dhe përmirësuar.

Mozilla ka vendosur edhe faqen e internetit në të cilën mund të shihet sa shpejt dhe prej cilave vende shfrytëzuesit po e shkarkojnë versionin e ri të Firefox, e qysh tani është e qartë se Firefox 3.5 do të mund t’i thyente rekordet. Vetëm deri më tani janë shkarkuar mbi tre milionë kopje, me shpejtësi prej pothuajse 100 kopjesh për sekondë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Më në fund vjen Firefox 3.5!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: