...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bing ngadalë po e pushton tregun

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Bing ngadalë po e pushton tregun   Wed Jul 08, 2009 5:25 pmSipas të dhënave të kompanisë StatCounter, makina e kërkimit Bing e Microsoftit gjatë muajit qershor ka arritur të rris pjesëmarrjen e vet në treg nga 7.81 % në 8.23 %.

Në ditët e para të paraqitjes rritja ka qenë edhe dukshëm më e madhe, mirëpo pasi që situata është stabilizuar të dhënat e kompanisë StatCounter tregojnë se Bing gjatë qershorit ka bërë për vete 8.23% të tregut amerikan të makinave të kërkimit, për dallim me 7.81% në maj dhe 7.21% në prill.

Konkurrenti kryesor Google në të njëjtën kohë ka zvogëluar pjesëmarrjen e vet, nga 78.72% në maj, në 78.48% në qershor, derisa Yahoo ka arritur në mënyrë shumë minimale pjesëmarrjen, nga 10.99 në 11.04%.

Përfaqësuesit e StatCounter theksojnë se edhe pse Bing ka bërë për vete një pjesë relativisht të vogël në treg, me rëndësi është trendi i cili pas një kohe të gjatë është pozitiv për Microsoftin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Bing ngadalë po e pushton tregun
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: