...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dodge Viper vjen në Evropë si Alfa Romeo

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Dodge Viper vjen në Evropë si Alfa Romeo   Wed Jul 08, 2009 5:26 pmFiat, i cili kohë më parë është bërë pronar i prodhuesit të falimentuar amerikan Chrysler, duket se jo vetëm që planifikon të shfrytëzoj distributorët amerikanë për plasimin e prodhimeve të veta në SHBA, por gjithashtu të shfrytëzoj atë të vetit për plasimin e prodhimeve amerikane në kontinentin tonë.

Portali automobilistik “Autocar” transmeton intervistën me Sergio Marchionnen, drejtorin ekzekutiv të Fiatit, i cili thotë se Alfa Romeo i njohur si “automjeti me muskuj” evropian, mu siç është Dodge “automjeti me muskuj” amerikan. Për këtë arsye në Fiat planifikojnë simbiozën e këtyre dy brendeve, e jo imponimin e njëri-tjetrit.

Kështu modelet e Alfa Romeos në Amerikë do të shiten me shenjën e Dodge, derisa në Evropë modelet e Dodge do të shiten me shenjën e Alfa Romeos.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Dodge Viper vjen në Evropë si Alfa Romeo
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: