...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Xperia e re do të bazohet në Android

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Xperia e re do të bazohet në Android   Wed Jul 08, 2009 5:32 pmKompania Sony Ericsson po na e përgatit një befasi të këndshme: versionin e ri të telefonit të tyre më të fuqishëm të mençur, Xperia, por kësaj radhe me sistemin operativ Android nga Google.

Nga portali danez Mobil pohojnë se kanë depërtuar deri tek dokumentet interne nga Sony Ericsson në të cilën përshkruhet Xperia e re, dhe këtë e kanë përshkruar me fotografi bukur bindëse.

E tash, ku është “forja”? Epo, Xperia e parë, edhe pse e fuqishme në letër, thjesht e ka pasur platformën e gabuar. Windows Mobile 6.1, e cila atë kohë ka qenë në lojë, thjeshtë është platformë e keqe në krahasim me konkurrencën, që e ka dëshmuar edhe vet kompania Microsoft e cila pas një varg kritikash i ka paraqitur dy versionet e saj të radhës: Windows Mobile 6.5 (e cila veçmë është në qarkullim) si dhe Windows Mobile 7.0 e cila pritet të dalë.

Mirëpo, për Xperian ndoshta tanimë është vonë, nëse mund t’u besohet të dhënave nga portali Mobil, në Sony Ericsson kanë vendosur që modeli i ri të bazohet në platformën Android të kompanisë Google, që, nëse na pyesni neve, është zgjidhje shumë më emirë.

Për pajisjen e re nuk dihet shumë, por ajo që dihet tingëllon tepër mirë për të qenë e vërtetë: fotoaparat me rezolucion prej tetë megapikselash dhe procesori Snapdragon nga Qualcomm me takt punues prej 1 GHz? Sigurisht që as ne nuk do të ankohemi, nëse këto dhëna të dalin të janë të sakta.

www.sonyericsson.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Xperia e re do të bazohet në Android
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: