...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Toshiba Dynabook TV e TX

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Toshiba Dynabook TV e TX   Wed Jul 08, 2009 5:33 pmToshiba ka paraqitur dy modele të reja në linjën e saj të laptopëve multimedial Dynabook, të versioneve TV e TX.

Dynabook TV vjen me tunerin televiziv hibrid dhe teledirigjues. Diagonalja e ekranit është 16 inç, derisa rezolucioni është 1.366 x 768 piksela.

Në të është integruar procesori Core 2 Duo P8700 i kompanisë Intel me takt punues prej 2.53 GHz, laptopi mund të pajiset me maksimum 4 GB RAM, disk 400-gigabajt, përmban DVD writer, dalje HDMI, qasje eSATA si dhe lexues të kartelave të memories.

Modeli tjetër me emrin Dynabook TX gjithashtu vjen me ekran prej 16 inç dhe specifika pothuajse të njëjta, mungon vetëm tuneri televiziv.Të dy laptopët vijnë me Vista, derisa versionet me atë Windows 7 janë paralajmëruar për muajin janar të vitit të ardhshëm. Laptopët do të dalin në shitje në tregun japonez deri në fund të kësaj jave, mirëpo çmimi i tyre nuk është bërë publik.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Toshiba Dynabook TV e TX
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: