...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Google do të lansojë sistemin e vet operativ

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Google do të lansojë sistemin e vet operativ   Wed Jul 08, 2009 5:37 pmKompania Google është duke u përgatitur për prezantimin e sistemit operativ për kompjuterë gjatë vitit të ardhshëm, me të cilën gjë do të tentoj të ulë dominimin e Microsoft Windows.

Sistemi operativ Google Chrome do të jetë i dedikuar për laptopë, derisa krijuesit e tij e përshkruajnë si të lehtë dhe të shpejtë. Ai do t’u mundësojë përdoruesve qasje në internet për disa sekonda, pohon Google.

Kompjuterët netbook me këtë sistem operativ do të janë të disponueshëm në treg në pjesën e dytë të vitit 2010, thuhet në njoftim dhe shtohet se Google është duke bashkëpunuar me disa prodhues në këtë projekt.

Sistemi i ri operativ është i bazuar në kodin e Linuxit, derisa Google potencon se ky është një produkt tërësisht i ri, i ndarë nga sistemi operativ për telefona të avancuar celularë.
"Të gjitha aplikacionet e bazuara në ueb do të punojnë automatikisht, derisa aplikacionet e reja mund të bëhen me përdorimin e teknologjive të preferuara të uebit", ka shkruar në blogun e tij Sundar Pichai, zëvendësdrejtor i menaxhmentit për prodhim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Google do të lansojë sistemin e vet operativ
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: