...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Apple para Nokias?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Apple para Nokias?   Thu Jul 09, 2009 10:59 amSipas analizës së bërë nga kompania Generator Research, Apple do të mund të bëhej kompania dominuese në tregun e telefonave të mençur dhe deri në vitin 2013 do të mund të largonte nga froni Nokian e paprekshme.

Nëse vazhdon rënia e saj, Nokia për katër vite do të bie në 20 për qind të pjesëmarrjes në tregun e telefonave të mençur, derisa në anën tjetër iPhone në të njëjtën periudhë do të duhej të bëj për vete 33 për qind të tregut botëror.

Nokia e Apple, sipas pjesëmarrjes në treg, do të duhej të barazoheshin qysh në vitin 2011, derisa parashikohet se Apple gjatë këtij viti do të mund të shiste hiq më pak se 77 milionë iPhone.

www.apple.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Apple para Nokias?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: