...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mbështetje për Chrome OS

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Mbështetje për Chrome OS   Thu Jul 09, 2009 1:52 pmNë mesin e kompanive të cilat marrin pjesë në zhvillimin e Chrome OS janë Acer, Asus, HP, Lenovo, Adobe, Freescale, TI e të tjerë...

Kompania Google në blogun e vet zyrtar ka publikuar disa detaje të reja për sistemin e paralajmëruar operativ Chrome OS. Kompania thekson se Chrome OS si projekt open source (burim i hapur) do të jetë tërësisht pa pagesë për përdorues si të paraqitet në treg.

Pos kësaj, Google ka publikuar edhe listën e kompanive të cilat punojnë në zhvillimin e sistemit operativ Chrome, a në mesin e më të theksuarave janë Acer, Asus, HP, Lenovo, Freescale, Qualcomm, Texas Instruments e Adobe.

Përfshirja e prodhuesve të mëdhenj paralajmëron modele të reja të netbookëve me sistemin e Google.

Përveç kësaj, Google kërkon edhe programues tjerë të cilët kanë dëshirë të punojnë në zhvillimin e sistemit operativ Chrome OS dhe atë në filialet e saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Rusi dhe Japoni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Mbështetje për Chrome OS
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Qendra E Forumit :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: