...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zviceranët nisin fushatë kundër alpinistëve të zhveshur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Zviceranët nisin fushatë kundër alpinistëve të zhveshur   Thu Jul 09, 2009 2:03 pmAutoritetet në Zvicër kanë bërë një hap më tej në fushatën kundër alpinistëve të zhveshur të cilët me anë të shenjave ua tërheqin vërejtjen që të mbajnë leckat e tyre në trup.

Alpinizmi pa rroba në trup është një çmenduri e cila i ka kapluar bjeshkatarët, posaçërisht ata gjermanë. Ky trend i ri u pengon bjeshkatarëve të rëndomtë, të cilët janë të tronditur me pamjet e nudistëve.

Në muajin prill të këtij viti banorët e kantonit të vogël Appenzell Inner Rhodes kanë votuar që alpinistët të cilët kapen lakuriq do të dënohen me nga 200 franga zvicerane.

Tani kanë vendosur edhe shenjat me të cilat alpinistëve lakuriqë në tërë Zvicrën u urdhërohet të vishen.

Dizajnuesi Dan Walter i cili e ka menduar shenjën e parë e ka bërë atë si në shaka, prandaj është çuditur kur kanë filluar t’i arrijnë kërkesat për të.

“Si për shaka e kam dërguar atë shenjë në qeveri. Vetëm kam dashur të shoh reagimin e tyre se sa do të qeshen. Nuk kam pritur aspak se do të më bëjnë kërkesa për shenjat e reja”, ka thënë Walter.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Zviceranët nisin fushatë kundër alpinistëve të zhveshur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: