...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Breshkat mbyllin aeroportin JFK në New York

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Breshkat mbyllin aeroportin JFK në New York   Thu Jul 09, 2009 2:05 pmAeroporti më i madh ndërkombëtar JFK të mërkurën është mbyllur për më shumë se gjysmë ore dhe gjatë kësaj kohe janë shtyrë të gjitha fluturimet, e shkas për këtë nuk ka qenë greva e as telashet teknike, por një grup i breshkave.

Askush nuk ka mundur të ndikoj në ngadalësinë dhe qetësinë e një grupi prej 78 breshkash të llojit “Malaclemys terrapin”,që peshojnë diç më shumë se një kilogramë, e të cilat kishin vendosur të kalojnë nëpër pistën e aeroportit JFK në New York. Ato kanë filluar të arrijnë qysh në ora tetë të mëngjesit nga gjiri i afërt në mënyrë që të punësuarit të lajmërojnë për “një numër të madh të breshkave në pistë”.

Pista ka qenë e mbyllur për 35 minuta rresht, derisa nuk janë larguar pasagjerët e vegjël, ka njoftuar zëdhënësi i aeroportit dhe ka shtuar: “Kanë dalë nga uji, kjo thjesht ndodhë”.

Supozohet se breshkat i ka tërhequr rëra pranë pistës në të cilën i lëshojnë vezët pas çiftëzimit.

“Duket se të gjitha breshkat përnjëherë kanë qenë në qejf për të bërë dashuri”, ka thënë zëdhënësi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Breshkat mbyllin aeroportin JFK në New York
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: