...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si me ja rrit zerin e Samsung E250Actions !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lumi-g
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 457
Join date : 26/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Si me ja rrit zerin e Samsung E250Actions !   Thu Jul 09, 2009 10:24 pm

+
----
-1.Se pari e shkruajme *#0206*8378# --> (qiky 8378 ne telefon jepet si ---- pasi është kod, dmth pas * telefoni paraqet vetem (vija) ---- si password)

2.Pastaj na hapet TEST MODE,,,,, shkojme te opcioni i 2t (H/W test), pasi te hapim kta ,shkojme te opcioni i 3t Audio Settings, pastaj te opcioni i 13t IIS Normal2.

3.Kur te hyme te IIS Normal2,, na hapet një dritare ku jan 3 mundesi. Ear gain, HFR gain dhe ne fund është Rx vol.

4.Hym ne qata Rx Vol. edhe i shohim 14 levelet e zerit. Shkojme te e fundit, pra te level 14 edhe e shofim një shifer 1850. Pra ky është limiti i cili eshe i parapare fabrikisht, e nderrojme dhe ja vejme një shifer tjeter sa do, por jo shum.. Preferohet deri ka 2850-3000 , por une ja kam len 6000
FPRIVATE "TYPE=PICT;ALT=" .

Provone ju qe keni samsung dhe e shihni qe i 3fishohet zeri . E testuar, 100% funksionon.me formatizi samsung codi :*2767*3855#
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si me ja rrit zerin e Samsung E250Actions !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Mesohu-ks Boxi :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: