...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Liga e Evropës: Vllaznia vazhdon, Renova dhe Dinamo eliminohen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Liga e Evropës: Vllaznia vazhdon, Renova dhe Dinamo eliminohen   Fri Jul 10, 2009 8:35 am

Ekipi shkodran Vllaznia ka barazuar në Loro Boriqi ndaj ekipit skocez Sligo Rovers, por ka arritur të kualifikohet në rundin e dytë të Ligës së Evropës, siç quhet në sezonin e ri Kupa UEFA.

Golin e vetëm për ekipin shqiptar e shënoi mesfushori Ndriçim Shtubina dy minuta para fundit të pjesës së parë.

Shkodranët mbetën me 10 lojtarë në fushë në dhjetë minutat e fundit, të cilën përparësi e shfrytëzuan mysafirët që shënuan me anë të mbrojtësit Alan Keane, pesë minuta para fundit të ndeshjes.

Pavarësisht barazimit, ekipi shkodran kualifikohet falë fitores 2-1 në ndeshjen e parë si mysafir.

Ekipi tjetër nga Shqipëria që ka garuar në fazën e parë para-eliminatore të Ligës së Evropës, Dinamo nga Tirana, është eliminuar pavarësisht se fitoi 2-0 në Qemal Stafa ndaj ekipit finlandez Lahti.

Dinamo kishte humbur me rezultat 4-1 në fushë mysafire dhe kishte nevojë edhe për një gol tjetër (3-0) për t’u kualifikuar në rundin e ardhshëm.

Nga gara është eliminuar edhe një ekip tjetër shqiptar, ai nga Maqedonia, Renova. Tetovarët barazuan 1-1 në fushë të vet ndaj ekipit bjellorus Dinamo Minsk, por u eliminuan për shkak se kishin pësuar humbje me rezultat 2-1 në ndeshjen e parë në udhëtim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Liga e Evropës: Vllaznia vazhdon, Renova dhe Dinamo eliminohen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: