...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 poezi dashurie

Shko poshtë 
AutoriMesazh
misspink
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 5
Join date : 16/03/2010
Age : 24

MesazhTitulli: poezi dashurie   Tue Mar 16, 2010 8:19 pm

Ty të dua

Ty të pres

Mos dashuro tjetër

Se për ty do të vdes.Si valët e detitë

Si uji që buronë

Dashurija jonë

Gjithmon do të vazhdoj.Në fundë të botës

E kudo që të

Jeshë dashurinë

Time në zemër ta keshë.Vështir është vdekja,

Vështir dhe urija,

Por më vështir qenka

Të vuajshë nga dashurija.
Për ty jetoj,

Për ty vuaj,

Këto kujtime

Për ty i shkruaj.Sa ditë e bukurë

Është edhe kjo ditë e qetë

I shkruaj të dashuritë

Që më do për jetë .Ujin kurë ta pijë

Gotën e shtrëngoj

Dashurin tënde

Vdes e se harroj.
Kaluam shumë ditë

Ishim të pa ndarë

Mirë po lamtumirë

Ti më the më parë.


Kthehu i dashurë

Nga vendet e larta

Këtu të presinë

Buzët e zjarrta .Lulet qelinë

Lulet thahen

Por zemrat tona

Kurrë nuk ndahen.


Kujtime fillova,

Kujtime mbarova,

Por dashurinë

Kurrë se harrova.Është dita e diell

Askush nuk

Punon vetëm

Zemra ime

Në ty mendonë.Në Kosovë kamë lindë
Në Kosovë jetoj
Jamë Kosovare
Askënd se tradhtoj.


Dy zemra qajnë
dy zemra qeshinë
dy zemra lindinë
dy zemra vdesinë.

;;;

Sa lule ka mbi dhe
Sa lule fluturojnë
Lulja më e bukur është
DASHURIA jonë.


Është një fjalë
ka shumë rëndesi
gjithë bota e donë
fjalën DASHURI.
Për herë të parë
si jemi parë
më the të dua
në zemër të mbajë.Dashuria është akullore
që zemrën ta freskon
por është edhe zjarrë
që zemrën ta helmon.Jamë një engjëll i liris
kerkoj fatin e rinis
kerkoj njerzit në vetmi
t'ju ndihmoj në dashuri...E dua Kosovën
E dua një emër
E dua dashurin
me shpirt e me zemër.Gjamia është vendi
ku falët pleqëria
shkolla është vendi
ku dashurohet rinia.

;

Un Ste dua edhe sta rrrassii kur
du zemren ta plasi hajde tash dilem ball
per ball e kqyrim kush kend po e kall....Kjo dashurija ne msn
Pa mend po na Len,
Oh ty Zemren ta Hangsha,
Oh Loqk veq mos t´pasha

Nese egziston dikush qe mundet
ta shkruaj emrin
tend ne diell me copza
akulli,vetem ateher
besoj se egziston dikush
qe te don me shum se uneAty ndodhem un ku rreh zemra jote ,
me ke bere per vete o yll i kesaj bote ,
sa her marr frum ty te kujtoj ,
vetem ZOTI e din sa te dashuroj .....

S´të dua me gishta,
s´të dua me themra
të dua nga shpirti,
të dua nga zemra.S´jamë indiane
që të shpoj me shigjet
por jamë besimtare
që të dua për jetë.S´të dua me zorë,
asë me interesë
por të dua me shpirt
deri sa të vdes.Sa yje ka qielli
nuk mundem mi numru
sa të donë zemra ime
s'mundesh me besu.Dora më shkruan,
zemra më dikton,
të dua i dashurë
pse nuk më beson?Në takimin e parë
u digja si zjarrë,
Në takimin e dytë
të deshta si sytë,
Në takimin e tretë
Në zemër më ke mbet.Këto fjal kur ti shkroja,
dy pika lotë i lëshoja.
Mos mendo se të tradhtoja
kurrë prej zemrës nuk do të largoja.Sa lule ka mbi dhe
Sa lule fluturojnë
Lulja më e bukur është
DASHURIA jonë.Zemra Zemrën Po e Thërret
Hajde Hajde Mos Rri Vetë
Hajde Të Flasim Sy Më Sy
Se Vetmija Nuk Është Për Ty.Kur të dashurohesh ulu dhe mendo...!!!
Thuaj vetëvetës "Ruaju mos gabo"
Dashuria me fjalë shumë lehtë shqiptohet...!!!
Por....!!!
Dashuria e vërtet shumë rëndë fitohet...!!!

''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''Mendja më thotë nuk është për mu
Zemra s'pyet por thotë e du
Nuk di cilën ta ndëgjoj
Jam e re s'dua të gaboj
Të shikoj, Më shikon
Herë më don e Herë m'largon
Je e bukur...Je e Re
Zemra ime thotë vetëm Ty të dua.Mos rri shumë në mendime
Se ta kamë fal ty jetën time.
Të kamë thënë mos qaj me lot
Se ty TË DUA më së shumti në këtë botë....Këto fjal kur ti shkroja
dy pika lotë i lëshova.
Mos mendo se të tradhtoja
kurrë prej zemrës nuk do të largoja.Një Ditë Kur Të Zgjohesh, Laj Sytë Me Lotë,
Dikush Do Të Tregojë, Se S'jam Më Në Këtë Botë,
Ti Mos Pyet Si Vdiqa, Pyet Se Si Jetova, Pyet Se
Si Më Shkuan Ditët Që Pa Ty i Kalova..!!!!Sa bukur po qeshë.

sa bukur shikon.

të dua për besë që nuk beson.

Q'ka me t'shkru?

Q'ka me t'than?

kur ZEMRA ime 100% te DON..


Kur u dashurova nënë,
unë isha në shkollë,
dhe kurr nuk kam bësu,
se egziston dashurija jonë.


Ditën e pare kur u takuam,
me tha duke buzeqeshur,
kthehu e dashur te shoh,
si je veshur.


Per fat moj nënë,
isha veshur zi ,
dhe me nje fjal,
i shpreha dashuri.


Në takimin e fundit,
më tha me lot në sy,
më perqafo e dashur,
se sdi kur te shoh më ty.Letren shoqja kur ma pruni,
më kishte shkruar,
mos u merzit se une,
prej teje kurr ska me u largu.Letren kur ja kam kthye,
ishte ora 12
nje fjal atij ja kam shkruar,
sepse une tani kam vdek.Mu duk moj nënë,
se bota më mbuloj,
mua më la e tjetren e martoj.Por ate tjetren,
ai e gëzoj,
e unë pa e përshendet,
në bot tjeter do te shkoj.Kur i shoh shoqet e mija nënë
tu qu dashuri,
zemra më pikon gjak,
e qaj me lot ne sy.Skam besu oj nënë,
se ashtu më thot ,
shoqja e vjetër,
mos mendo per ate,
gjej ndonje tjeter.Sdu askend oj nënë,
askend sdo ta pres,
mbasi ai u martua,
unë do te vdes.Fjala e asaj shoqe nënë,
më pikelloi shumë,
prej asaj dite ,
mora veremin unë.Kur keni qen bashk,
unë jam betu,
se perveq tij,
tjeter une nuk du,
por ai me la,
e tani ish martu.E kam shiqu ne sy,
dhe ai kam dhan besen,
se veq e atij,
do te jem ,
për ton jeten.Betimin oj nënë,
unë do tja mbaj,
deri të më vjen vdekja,
me lot do të qaj.Ai ka qen oj nënë,
në jetën time,
shpejt e mora veremin unë,
dhe u semura shumë,
mbasi ai u martu,
do të vdes vetëm unë.Kur te pyesin dajt,
pse vdiq kjo mbes,
thuaj se sdeshti me jetu,
se dashonri ju ka martu.Ato letra të dashurit,
mos ti harroj,
kur ta takoj ne ate boten tjeter,
do te ja lexoj.Atë moment oj nënë,
më afër me rri,
me shiqo ne jeten tjeter,
do ti shpreh dashuri.Kur te vdes oj nënë,
mos qaj per mu,
skam pse te jetoj,
se i dashuri mu ka martu,
por do te vdes edhe pse e du.Kur te pyesin shoqet,
pse vdiq kaq e re,
thuaj oj nënë,
se dashnori i tha,
që te hym ne dhe.Dhe mbi varrin tim,
moj nëna ime,
dy fjal shkruaj me dor,
pse nuk u bashkuan,
keta dy dashnor.Nëse vdes edhe ai,
më lajmero mu,
do ta pres te dera,
per mu bashku.E tani moj nënë,
varrin stolisma me dor,
shkruaj dy fjal,
"PSE VDIQEN KETA DY DASHNOR"......
Te Kam larg me kilometra
Por Ne Zemer Me Milimetra
As Gje nuk dua Prije Teje
Vetem Te kam Afer Meje.

What I Love About You

I love the way you look at me,
Your eyes so bright and blue.
I love the way you kiss me,
Your lips so soft and smooth.

I love the way you make me so happy,
And the ways you show you care.
I love the way you say, "I Love You,"
and the way you're always there.

I love the way you touch me,
Always sending chills down my spine.
I love that you are with me,
And glad that you are mine.


;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ReRe ime mos qaj,
Me mire do jete keshtu,
Ti ke jeten tende perpara,
S'ke pse mendon me per mua ketu.Po iki tani shpirti im,
Te dua pergjithmon,
Te puth me gjith zemer,
Te perqafoj shum fort.
Lamtumir e dashur,
Lamtumir shpirti im,
Ne boten tjeter do shifemi,
Do jem gjithmon ne kerkim.Le ta mesoje ter bota,
Qe un vetem ty te dua,
Qe per ty po jap jeten,
Qe ti ke qen e vetmja per mua.
Jeten time do e mbyll,
Me dhimbje dhe me brenga,
Kurre mos me harro,
Ke qen gjithmon ne zemren time brenda.Sa shum kam per te thene,
Por fjale nuk gjej dot,
Nuk dua te jetoj me,
Dua te zhdukem nga kjo bot.Te vdes e te fle i qete,
Ty me mos te te besdis ,
Zemra ime pac fat ne jete,
Rrugen time asnjehere mos e nis.

Ne qofte se te kam merzitur,
Apo te kam lenduar,
Te lutem me fal,
Kurre s'kam dashur per te keq trajtuar.Kur mos jem me ne kte bote,
Dhe ti kerkon te me flasesh,
Gjithmon do jem afer teje,
Vetem duhet te bertaseshpse cfare prisni ?? poezi nuk thame ))
E di vendin ku banon.
E di mendjen Cka mendon.
I di rruget ti ka shkon.
Vetem nje nuk e di .
A me DASHURON!?Sdua asgj? tjeter vec
nj? her? met pa,
pa ta degju z?rin,
jet p?r mu nuk ka,
se di a me deshte apo jam mashtru,
apo t? merr malli kur nuk je me mu??!!Pa ty bota e humb kuptimin
Pa ty dielli e humb shkelqimin
Pa ty edhe friksohem
JoJo pa ty nuk jetohet.Puthjet me te embla
ti mi ke dhuru
jeten ty ta fala
kur me the te du.Pa ty smundem t? rri,
pa ty zemra m? b?het hi,
pa ty varri nuk m? pranon,
pa ty jeta nuk m? mjafton.


Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron
Nuk ka suprize pa lumturi
Nuk ka jete pa dashuri.Ujin kur ta pish
Mos e turbullo
Dashurine qe kemi
Kurre mos e harro.Zemra me dridhet
sa here te kujtoj,
Mbeta e vetmuar,
kur nuk te harroj.Te dua te dua
nese nuk beson
pyete zemren time
ajo te tregon.Ne gjum kur rash
ne enderr te pash
ne kembe u ngrita
emrin tend e bertita.Diku te lumi
ishin dy zemra
njera ish e jotja
dhe tjetra e jemja.U ula pran zjarrit
Tuj tha disa krane
Ne flaken e zjarrit
Pash fytyren tande.dashuria lind ne heshtje
dhe vdes me zjarr
mirupafshim e dashur
takohemi ne varrSi flet trendafili
eshte dashuria e pare
kepute ate
dhe verma mbi varre
derdh dy pika lot
trendafili te lulezoj
sepse edhe ne varr
veq ty te dashuroj
Thikat i kisha pranuar
plumbat i kisha duruar
por qe ndahem prej teje
kurr se kam besuar
Derdhi lot mbi dheun
qete ka mbuluar
tash sme duhet jeta
per ty kam jetuarSdu asgje ne jete
vec te jem me ty
kur te vdes dora jote
te mi mbyll keta syO Zot Pse Me Linde
O Zot Pse Me Krijove
Ate Qe E Deshta
Ti Ma Largove🇳🇴Kur te degjosh per nje VDEKJE
dije se flitet per mua
ne kete bote smunda te jetoj
se me vrane buzet e TUA.merri syte e mija dhe veshtro
merre zemren time dhe degjo
puthi buzet e mija dhe kujto
te dua perjete kete mos e harroNuk Eshte E Mundur
Qe Te Ka Rrit Nana
Je Ylli I Bukur Qe
Shkelqen Si HanaNuk Te Dua Per
Poletik Nuk Te Dua
Per Interez Po Te
Dua Nga Zemra Per Ty
Do Te VdesMos U Ban Gjeloze
Falma Dashurin
Se Per Ty Vajz E Re
E Hupi Gjith RininShtrije Doren Pa
Prites Nuk Te Del E Pa
Bes Se Kur Te Them Te
Dashuroj
As Nje Tjeter Se ShiqojPse Sme Thua Lamtumir
U Kisha Mu Largua
Edhe Pse Zemra Te Don
Do Te Mundohem Te Harroj
Per JetQelsi Me Ka
Humbur Spo Muj
Me Gjet Vetem
Ti E Dashur Ne
Zemer Me Ki Bet


Sa E Dua Natyren
Vetem Kur Ka Gjelbrime
E Dua Edhe Zemren
Tene Qe Sjell Vetem GezimeZogu Kur Kendon
Me Vjen Merzi Me
Duket Se Me Thot
Shokun E Ki
Ne Shekllin 15 Kemi
Vuajtur Nga Urija Kurse
Ne Shekllin 21 Po Vuajm
Nga DashurijaNdoshta Ke Mendua Se Te
Kam Harrua Po Seshte
E Verrtet Se ste Harroj Per
Jet


Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtojNenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjetNjeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri...
Shocked ISHALLA JU KAN PELQy santa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ncoment.ning.com
 
poezi dashurie
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Poezi-
Kërce tek: