...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Udinese mposht Lazion

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: Udinese mposht Lazion   Sun May 10, 2009 10:19 am

Udinese është rikthyer nga disavantazhi 1-0 për të shënuar fitoren e pestë radhazi, kësaj here ndaj Lazios me rezultat 3-1, në takimin e zhvilluar të shtunën mbrëma në Olimpico të Romës.

Pas një pjese të parë pa gola, Tommaso Rochi dërgoi vendasit në epërsi me anë të golit të shënuar në minutën e 56-të, por shumë shpejt, pas vetëm katër minutash, zëvendësuesi Antonio Floro Flores barazoi vetëm disa sekonda pasi u inkuadrua (60’).

Gaetano D'Agostino solli avantazhin e parë për mysafirët duke shënuar nga goditja e lirë në minutën e 69-të, para se Fabio Quagliarella të shndërrojë në gol një penalti katër minuta para fundit të kohës së rregullt. Shkaktari i penaltisë, Christian Brocchi, u ndëshkua edhe me karton të kuq në këto minuta të fundit të ndeshjes.

Me këtë fitore Udinese mbledh 51 pikë dhe i është afruar në dy pikë pozitës së gjashtë, ku gjenet Roma, e cila nesër udhëton të fushë të Cagliarit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Udinese mposht Lazion
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: