...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sampdoria shkatërron Regginën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: Sampdoria shkatërron Regginën   Sun May 10, 2009 10:23 am

Reggina e ka përkeqësuar edhe më shumë mundësinë e qëndrimit në Serie A, pasi e gjendur me 10 lojtarë për pjesën më të madhe të lojës, pësoi me rezultat 5-0 në ndeshjen e sotme të zhvilluar në fushë të Sampdorias.

Daniele Dessena ishte ai që hapi rezultatin duke shënuar që në minutën e parë të lojës, ndërsa situata u përkeqësua për mysafirët kur në minutën e 19-të mbetën me 10-lojtarë në fushë, pas përjashtimit me karton të kuq të Carlos Valdez, për shkak të faullimit si lojtar i fundit ndaj Giampaolo Pazzini.

Pas 31 minutash lojë, Dessena dyfishoi rezultatin, ndërsa pas pesë minutash të tjera, një goditje e Gennaro Delvecchio u devijua nga mbrojtësi Gleison Santos për të përfunduar në rrejtën e portierit të Regginës, Puggioni.

Edhe pjesa e dytë filloi si e para, kur i riu Guido Marilungo shënoi golin e katërt me t’u kthyer në fushë pas pauzës (46’), ndërsa Giampaolo Pazzini vulosi rezultatin në minutën e 52-të të lojës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Sampdoria shkatërron Regginën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: