...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Blackburn siguron mbijetesën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: Blackburn siguron mbijetesën   Sun May 10, 2009 10:24 am

Blackburn Rovers ka mposhtur Portsmouthin me rezultat 2-0 në Ewood Park për të garantuar kështu pjesëmarrjen në Premier League edhe në sezonin e ardhshëm.

Një gol kontrovers i shënuar nga Morten Gamst Pedersen pas gjysmë ore lojë solli epërsinë 1-0, të cilën të zgjedhurit e trajnerit Sam Allardyce e dyfishuan pas një penaltie të shndërruar në gol nga Benni McCarthy (58’).

Me tre pikët e reja, Blackburni mbledh 40 pikë në pozitën e 14-të, derisa Portsmouth vazhdoj të jetë në telashe. Edhe pse ende nuk ka zbritur në zonën e rrezikut, Portsmouth mbetet në kuotën e 38 pikëve, shtatë më lartë se pozita e fundit e rrezikuar, ku gjendet Middlesbrough dhe Newcaslte, të cilat ekipe takohet të hënën
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Blackburn siguron mbijetesën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: