...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Provoni versionin testues të Windowsit të ri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: Provoni versionin testues të Windowsit të ri   Mon May 11, 2009 3:31 pm

Sistemi ri operativ nga Microsoft, Windows 7, prej ditës së sotme është në dispozicion në versionin RC (release candidate), dhe atë plotësisht pa pagesë për secilin që do ta testojë.

Nuk është fshehtësi se Windows 7 që një kohë është një produkt bukur i finalizuar. Edhe kur ka qenë në njërën prej versioneve të para eksperimentale ka funksionuar në mënyrë gati krejtësisht stabile. Tanimë është në versionin RC i cili zakonisht është versioni testues i cili do të paraqitet para atij përfundimtar dhe shumë shpesh në mes dy versioneve pothuajse nuk ka aspak dallime.

Windows 7 RC do të jetë në dispozicion deri në muajin korrik të këtij viti, derisa do të jetë funksional deri në qershor të vitit të ardhshëm, që do të thotë se keni gati një vit të luani pa pagesë me të. Natyrisht, gjatë tërë kohës do të keni vërejtjen se bëhet fjalë për një produkt të papërfunduar, prandaj telashet me të mund të janë të mundura.

Windows 7 RC mund të gjendet në lidhjen vijuese të internetit: www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Provoni versionin testues të Windowsit të ri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: