...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 BlackBerry tejkalon shitjen e iPhone

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: BlackBerry tejkalon shitjen e iPhone   Mon May 11, 2009 3:31 pm

Falë promovimit agresiv të operatorëve mobil shitja e BlackBerry Curve në tremujorin e parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e ka tejkaluar celularin shumë të popullarizuar iPhone.

Sipas rezultateve të hulumtimit të kompanisë NPD Group, celulari BlackBerry Curve i kompanisë Research In Motion (RIM) në tremujorin e parë sipas rezultateve të shitjes e ka tejkaluar atë iPhone dhe është bërë telefoni i mençur më i shitur në SHBA.

Si arsyeja kryesore për rritjen e menjëhershme të shitjes së pajisjeve BlackBerry theksohet promovimi agresiv i pajisjeve nga ana e operatorit mobil Verizon Wireless i cili i ka paraqitur ofertën “blej një, tjetrin merr falas".

Falë kësaj ofertë BlackBerry në tremujorin e parë është rritur për 15%, dhe tani mban mbi 50 për qind të tregut të telefonave të mençur celularë në SHBA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
BlackBerry tejkalon shitjen e iPhone
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: