...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Audi R8 kabrio merr dritën e gjelbër

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: Audi R8 kabrio merr dritën e gjelbër   Mon May 11, 2009 3:33 pm

Audi R8 pa kulm ka marrë dritën e gjelbër për prodhim serik.

Pas shumë muaj thashethemesh dhe fotografi spiunësh, versioni kabriolet i Audi R8 përfundimisht dhe zyrtarisht ka marrë dritën e gjelbër për prodhim serik.

Informatat jozyrtare thonë se njësitë e parë do të mund të dilnin nga shiritat e fabrikës gjatë vitit 2011.

Më herët është konsideruar se R8 ka kulm në fakt nuk do të jetë një kabriolet i vërtetë, por një version i tij me kulm të fortë, megjithatë revista “What Car” pohon se do të ketë kulm të butë.

Kulmi i fortë është anuluar për shkak të faktit të thjeshtë se motori është vendosur prapa, që pamundëson zbatimin e tij.

Supozohet se versioni serik do të thirret R8 Spider dhe do të përdorë paletën e plotë të motorëve të versionit standard.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Audi R8 kabrio merr dritën e gjelbër
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: