...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Villarreali ‘shtyn’ festën e Barcelonës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: Villarreali ‘shtyn’ festën e Barcelonës   Mon May 11, 2009 3:46 pm

Villarreal ka barazuar në çastet e fundit të ndeshjes, për të penguar Barcelonën të festojë titullin në Camp Nou, në derbin e sotëm spanjoll që përfundoi me rezultat 3-3.

\Nëse merrte tri pikë, Barcelona do të krijonte dhjetë pikë epërsi ndaj Real Madridit, kur deri në fund të kampionatit mbeten edhe tre ndeshje. Por, me një pikë të marrë, katalanasit janë tetë pikë mbi kampionin në fuqi dhe matematikisht nuk e kanë të fituar titullin, pasi kanë nevojë për së paku edhe një pikë.

Pjesa e parë

Blaugranët kaluan në epërsi pas 12 minutash lojë, kur goditja e Seydou Keita u devijua nga Gonzalo Rodriguez për të përfunduar në rrjetën e Diego Lopez. Pas dhjetë minutash tjera mysafirët barazuan, kur pas një gabimi të Yaya Toure, Giuseppe Rossi asistoi për Joseba Llorente.

Megjithatë vendasit shënuan edhe dy herë në pjesë të parë, për të shkuar në pauzë me dy gola epërsi. Së pari Samuel Eto’o shënoi nga afërsia pas një asistimi të Andres Iniesta, ndërsa në çastet e fundit të pjesës së parë Daniel Alves shënoi nga gjuajtja e lirë për t’i dhënë 3-1 epërsinë Barcelonës.

Pjesa e dytë

Të zgjedhurit e trajnerit Pep Guardiola zhvilluan lojë sulmuese edhe në pjesën e dytë, por nuk gjetën golin. Pas gjashtë minuta në pjesë të dytë, Alves harkoi për të gjetur Keitan, goditjen e të cilit e mbrojti portieri Lopez, por jo edhe atë të Xavi. Megjithatë goli u anulua padrejtësisht, për shkak të pozicionit jashtë loje.

Momenti rikthyes në ndeshje ishte largimi me karton të kuq i Eric Abidal (për të dytën ndeshje radhazi), pas ndërhyrjes ndaj Llorente, që i fali edhe një penalti. Nga pika e bardhë nuk huqi zëvendësuesi Mati Fernandez, që ngushtoi rezultatin në 3-2.

Kur tifozët ishin të gatshëm për festë, ndodhi edhe befasia më e madhe, me Llorente që shënoi në minutën e dytë të kohës shtesë, pas një konfuzioni në mbrojtjen e Barcelonës.

Titulli për Barcelonën mbetet të fitohet në ndeshjen e ardhshme të ligës, që zhvillohet më 17 maj ndaj Mallorcas. Ndërkohë, katalanasit të mërkurën do të kërkojnë një titull tjetër, atë të Kupës së Mbretit, ku në finale takohen me Atletic Bilbao
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Villarreali ‘shtyn’ festën e Barcelonës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: