...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fiorentina fiton, Roma dhe Genoa barazojnë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: Fiorentina fiton, Roma dhe Genoa barazojnë   Mon May 11, 2009 3:48 pm

Një fitore me rezultat 2-0 në fushë të Catanias, i ka dhënë mundësinë Fiorentinës të forcojë pozitën e katërt, që dërgon në Ligën e Kampionëve, derisa ndjekësit, Genoa dhe Roma, dështuan të nxjerrin pikë të plota në ndeshjet përkatëse.

Ekipi mysafir u duk më ngulmues që nga fillimi i ndeshjes, që edhe iu shpërblye pas 11 minutash lojë, kur sulmuesi malazias Stevan Jovetic dërgoi një goditje precize për të mposhtur portierin vendas, Tomas Kosicky.

Fiorentina shënoi edhe një gol tjetër në çastet e fundit të ndeshjes, kësaj here me anë të mbrojtësit italian Luciano Zauri, për të fituar pikë të plota nga kjo ndeshje, që e dërgojnë në kuotën e 64 pikëve.

Genoa, që mbetet në pozitën e pestë me tre pikë më pas (61), ka arritur të nxjerrë një pikë me anë të një goli të Domenico Criscito në fund të ndeshjes, pasi, Atalanta e cila avanconte nga minuta e nëntë me golin e Jaime Valdes, mbeti me 10 lojtarë pas përjashtimit të Tiberio Guarente (74’).

Edhe Roma është rikthyer nga disavntazhi 2-0 për të barazuar në fund me rezultat 2-2 në ndeshjen në udhëtim te Cagliari. Roma vazhdon të mbajë pozitën e gjashtë, me 54 pikë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Fiorentina fiton, Roma dhe Genoa barazojnë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: