...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Chievo ndalon Interin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dannchee.hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 174
Join date : 20/04/2009

MesazhTitulli: Chievo ndalon Interin   Mon May 11, 2009 3:49 pm

Kampioni në fuqi i Serie A, Interi, ka nxjerrë vetëm barazim 2-2 në ndeshjen e sotme në udhëtim tek Chievo, duke krijuar tetë pikë diferencë ndaj të dytit të renditur, Milanit.

Të zgjedhurit e trajerit Jose Mourinho kaluan në epërsi dy herë, në secilën pjesë nga një, por vendasit barazuan në të dyja rastet për të nxjerrë një pikë të rëndësishme për mbijetesën e klubit në Serie A.

Hernan Crespo solli avantazhin për liderin e tabelës pas me një gol në minutën e tretë të lojës, por Marcolini gjeti hapësi për të barazuar rezultatin në minutën e 27-të.

Nerazurët rikthyen epërsinë edhe një herë në pjesë të dytë me anë të një goditje të shkëlqyeshme nga Balotelli (64’), por Chievo sërish arriti të barazojë, kësaj here me anë të Luciao.

Për 80 minuta për Chievon në këtë ndeshje u aktivizua edhe Erjon Bogdani, i cili nuk arriti të ketë ndikim të madh në lojë.

Interi me pikën e fituar shkon në kuotën e 78 pikëve, tetë më shumë se Milani, që sonte do të presë në San Siro ekipin e Juventusit në derbin më të rëndësishëm të javës në Serie A
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Chievo ndalon Interin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: